Standings
Schedules
Schedule by Week
Results
Top 10 Scoring Leaders
Goal Scorers
Clean Sheets
Suspensions
Uniforms
Field Locations
Game Days
Early season
U15 Boys
U17 Boys
U15 Girls
U17 Girls
Division:
Boys U13 East
Boys U13 West
TFC 9V9 Pre-Season Festival
Boys U14 East
Boys U14 Playoffs
Boys U14 West
TFC Competition Series B14
Boys U15 East
Boys U15 OPDL Cup
Boys U15 Playoffs
Boys U15 Premier
Boys U15 Trillium
Boys U15 West
Boys U16 East
Boys U16 OPDL Cup
Boys U16 West
Boys U17 Central
Boys U17 East
Boys U17 OPDL Cup
Boys U17 Playoffs
Boys U17 Premier
Boys U17 Trillium
Boys U17 West
TFC Competition Series B17
NDC Ontario Competition Series
Girls U13 East
Girls U13 West
Girls U14 East
Girls U14 Playoffs
Girls U14 West
Girls U15 East
Girls U15 OPDL Cup
Girls U15 Playoffs
Girls U15 Premier
Girls U15 Trillium
Girls U15 West
Girls U16 East
Girls U16 OPDL Cup
Girls U16 West
Girls U17 Central
Girls U17 East
Girls U17 OPDL Cup
Girls U17 Playoffs
Girls U17 Premier
Girls U17 Trillium
Girls U17 West
All Divisions
Team:
All Teams
Aurora FC B13
FC Durham Academy B13
Kingston United B13
Markham City B13
Ottawa South United B13
Ottawa TFC B13
Pickering FC B13
Richmond Hill B13
Toronto High Park FC B13
Unionville Milliken B13
Vaughan B13
West Ottawa B13
Whitby FC B13
Woodbridge B13
Future Games
All Games
Past Games
Export to Excel
#
Div
Day
Date
KO
Field
Home Team
Away Team
25
B13E
Sat
May 4
9:00
Ontario Soccer Stadium
Unionville Milliken B13
Oakville B13
28
B13E
Sat
May 4
9:00
Redeemer
Richmond Hill B13
Cambridge United B13
29
B13E
Sat
May 4
9:00
Soccer Centre Indoor
Vaughan B13
Burlington SC B13
31
B13E
Sat
May 4
9:00
Vaughan Grove 1
Woodbridge B13
Sigma FC B13
33
B13E
Sat
May 4
11:15
Vaughan Grove Turf
Markham City B13
North Mississauga B13
34
B13E
Sat
May 4
11:15
Vaughan Grove 1
Whitby FC B13
Rush Canada B13
54
B13E
Sat
May 4
13:30
Ontario Soccer Stadium
Kingston United B13
Brampton SC B13
55
B13E
Sat
May 4
13:30
Redeemer Indoor
FC Durham Academy B13
BVB IA Waterloo B13
65
B13E
Sat
May 4
13:30
Vaughan Grove Turf
West Ottawa B13
Whitecaps London B13
75
B13E
Sat
May 4
15:45
Vaughan Grove 1
Ottawa TFC B13
London TFC Academy B13
82
B13E
Sat
May 4
15:45
Redeemer Indoor
Toronto High Park FC B13
Niagara Falls SC B13
83
B13E
Sat
May 4
15:45
Ontario Soccer Stadium
Ottawa South United B13
Tecumseh SC B13
85
B13E
Sat
May 4
18:00
Ontario Soccer Stadium
Pickering FC B13
North Toronto SC B13
142
B13E
Sat
May 11
9:00
Mount Joy Turf
Markham City B13
FC Durham Academy B13
146
B13E
Sat
May 11
11:15
Bill Crothers Turf West
Unionville Milliken B13
Pickering FC B13
154
B13E
Sat
May 11
11:15
North Maple Regional Park Turf #1
Vaughan B13
Toronto High Park FC B13
166
B13E
Sat
May 11
13:30
George Nelms #1 (Turf)
Ottawa South United B13
Aurora FC B13
170
B13E
Sat
May 11
13:30
Millenium Turf
Ottawa TFC B13
Kingston United B13
173
B13E
Sat
May 11
13:30
Wesley Clover Turf
West Ottawa B13
Richmond Hill B13
144
B13E
Sat
May 11
15:45
Vaughan Grove Turf
Woodbridge B13
Whitby FC B13
266
B13E
Sat
May 25
9:00
Mount Joy Turf
Markham City B13
Toronto High Park FC B13
274
B13E
Sat
May 25
11:15
Richmond Green West
Richmond Hill B13
FC Durham Academy B13
278
B13E
Sat
May 25
11:15
George Nelms #1 (Turf)
Ottawa South United B13
Ottawa TFC B13
279
B13E
Sat
May 25
11:15
John Machin Turf
Kingston United B13
Whitby FC B13
284
B13E
Sat
May 25
11:15
Wesley Clover Turf
West Ottawa B13
Unionville Milliken B13
286
B13E
Sat
May 25
11:15
Kinsmen Park Large Turf Pickering
Pickering FC B13
Aurora FC B13
270
B13E
Sat
May 25
15:45
Vaughan Grove Turf
Woodbridge B13
Vaughan B13
379
B13E
Sat
Jun 1
9:00
Richmond Green West
Richmond Hill B13
Woodbridge B13
384
B13E
Sat
Jun 1
11:00
Michael Power HS
Toronto High Park FC B13
Unionville Milliken B13
401
B13E
Sat
Jun 1
11:15
Wesley Clover Turf
West Ottawa B13
FC Durham Academy B13
405
B13E
Sat
Jun 1
13:30
Stewart Burnett Park
Aurora FC B13
Whitby FC B13
412
B13E
Sat
Jun 1
13:30
Millenium Turf
Ottawa TFC B13
Vaughan B13
416
B13E
Sat
Jun 1
13:30
George Nelms #6
Ottawa South United B13
Pickering FC B13
422
B13E
Sat
Jun 1
15:45
John Machin Turf
Kingston United B13
Markham City B13
502
B13E
Sat
Jun 8
11:15
Telus Dome (11v11)
Whitby FC B13
North Toronto SC B13
606
B13E
Sat
Jun 15
9:00
Bill Crothers Turf West
Unionville Milliken B13
Vaughan B13
608
B13E
Sat
Jun 15
9:00
Richmond Green West
Richmond Hill B13
Toronto High Park FC B13
627
B13E
Sat
Jun 15
13:30
Kinsmen Park Large Turf Pickering
Pickering FC B13
Kingston United B13
629
B13E
Sat
Jun 15
13:30
Millenium Turf
Ottawa TFC B13
Whitby FC B13
634
B13E
Sat
Jun 15
14:30
Vaso Field
FC Durham Academy B13
Aurora FC B13
639
B13E
Sat
Jun 15
15:45
George Nelms #1 (Turf)
Ottawa South United B13
Woodbridge B13
642
B13E
Sat
Jun 15
18:00
Wesley Clover Turf
West Ottawa B13
Markham City B13
683
B13E
Sat
Jun 22
9:00
Stewart Burnett Park
Aurora FC B13
Vaughan B13
711
B13E
Sat
Jun 22
13:30
Kinsmen Park Large Turf Pickering
Pickering FC B13
Ottawa TFC B13
716
B13E
Sat
Jun 22
13:30
Mount Joy Turf
Markham City B13
Ottawa South United B13
718
B13E
Sat
Jun 22
13:30
Michael Power HS
Toronto High Park FC B13
FC Durham Academy B13
726
B13E
Sat
Jun 22
15:45
John Machin Turf
Kingston United B13
Richmond Hill B13
731
B13E
Sat
Jun 22
15:45
Vaughan Grove Turf
Woodbridge B13
West Ottawa B13
736
B13E
Sat
Jun 22
18:00
Telus Dome (11v11)
Whitby FC B13
Unionville Milliken B13
803
B13E
Sat
Jul 6
9:00
Bill Crothers Turf Centre
Richmond Hill B13
North Toronto SC B13
804
B13E
Sat
Jul 6
9:00
Bill Crothers Turf West
Unionville Milliken B13
North Mississauga B13
817
B13E
Sat
Jul 6
11:15
George Nelms #6
Ottawa TFC B13
Sigma FC B13
818
B13E
Sat
Jul 6
11:15
Western Mustang Field
Aurora FC B13
London TFC Academy B13
822
B13E
Sat
Jul 6
11:15
Woodbridge Sports Dome Full
Toronto High Park FC B13
BVB IA Waterloo B13
825
B13E
Sat
Jul 6
11:15
Bill Crothers Turf Centre
Markham City B13
Hamilton United Elite B13
828
B13E
Sat
Jul 6
13:30
Bill Crothers Turf West
Pickering FC B13
Niagara Falls SC B13
835
B13E
Sat
Jul 6
13:30
Soccer Centre Indoor
Kingston United B13
Oakville B13
840
B13E
Sat
Jul 6
13:30
Ontario Soccer Stadium
Whitby FC B13
Cambridge United B13
843
B13E
Sat
Jul 6
15:45
George Nelms #1 (Turf)
Ottawa South United B13
Brampton SC B13
844
B13E
Sat
Jul 6
15:45
George Nelms #6
West Ottawa B13
Burlington SC B13
846
B13E
Sat
Jul 6
15:45
Western Alumni Field
Woodbridge B13
Tecumseh SC B13
848
B13E
Sat
Jul 6
15:45
Woodbridge Sports Dome Full
Vaughan B13
Whitecaps London B13
865
B13E
Sat
Jul 6
20:00
Woodbridge Sports Dome Full
FC Durham Academy B13
Rush Canada B13
914
B13E
Wed
Jul 10
19:00
Mount Joy Turf
Markham City B13
Toronto High Park FC B13
917
B13E
Wed
Jul 10
19:00
Richmond Green West
Richmond Hill B13
Pickering FC B13
920
B13E
Wed
Jul 10
19:00
Vaughan Grove Turf
Woodbridge B13
Aurora FC B13
931
B13E
Sat
Jul 13
9:00
Kinsmen Park Large Turf Pickering
Pickering FC B13
Markham City B13
940
B13E
Sat
Jul 13
11:15
Millenium Turf
Ottawa TFC B13
West Ottawa B13
953
B13E
Sat
Jul 13
11:15
Stewart Burnett Park
Aurora FC B13
Richmond Hill B13
967
B13E
Sat
Jul 13
13:30
George Nelms #1 (Turf)
Ottawa South United B13
Whitby FC B13
968
B13E
Sat
Jul 13
13:30
John Machin Turf
Kingston United B13
Unionville Milliken B13
986
B13E
Sat
Jul 13
15:45
North Maple Regional Park Turf #1
Vaughan B13
FC Durham Academy B13
946
B13E
Sat
Jul 13
18:00
Vaughan Grove Turf
Woodbridge B13
Toronto High Park FC B13
1041
B13E
Wed
Jul 17
19:00
Millenium Turf
Ottawa TFC B13
Ottawa South United B13
1042
B13E
Wed
Jul 17
19:00
Bill Crothers Turf West
Unionville Milliken B13
Whitby FC B13
1045
B13E
Wed
Jul 17
20:00
Wesley Clover Turf
West Ottawa B13
Kingston United B13
1060
B13E
Sat
Jul 20
9:00
Telus Dome (11v11)
Whitby FC B13
Markham City B13
1062
B13E
Sat
Jul 20
11:15
George Nelms #6
Ottawa South United B13
Kingston United B13
1081
B13E
Sat
Jul 20
13:30
Bill Crothers Turf West
Unionville Milliken B13
Woodbridge B13
1082
B13E
Sat
Jul 20
13:30
Wesley Clover Turf
West Ottawa B13
Aurora FC B13
1083
B13E
Sat
Jul 20
13:30
Vaso Field
FC Durham Academy B13
Pickering FC B13
1097
B13E
Sat
Jul 20
13:30
Millenium Turf
Ottawa TFC B13
Toronto High Park FC B13
1098
B13E
Sat
Jul 20
13:30
North Maple Regional Park Turf #1
Vaughan B13
Richmond Hill B13
1161
B13E
Sat
Aug 10
9:00
Redeemer
Woodbridge B13
Hamilton United Elite B13
1165
B13E
Sat
Aug 10
11:15
Woodbridge Sports Dome Full
Aurora FC B13
North Mississauga B13
1166
B13E
Sat
Aug 10
11:15
Soccer Centre Indoor
Ottawa TFC B13
Whitecaps London B13
1167
B13E
Sat
Aug 10
11:15
Redeemer Indoor
Toronto High Park FC B13
Cambridge United B13
1168
B13E
Sat
Aug 10
11:15
Redeemer
Unionville Milliken B13
Niagara Falls SC B13
1175
B13E
Sat
Aug 10
15:45
Soccer Centre Indoor
Ottawa South United B13
London TFC Academy B13
1176
B13E
Sat
Aug 10
15:45
Redeemer Indoor
Whitby FC B13
Oakville B13
1178
B13E
Sat
Aug 10
18:00
Redeemer
Markham City B13
Burlington SC B13
1179
B13E
Sat
Aug 10
18:00
Redeemer Indoor
Richmond Hill B13
Rush Canada B13
1180
B13E
Sat
Aug 10
18:00
Soccer Centre Indoor
Kingston United B13
BVB IA Waterloo B13
1182
B13E
Sat
Aug 10
19:00
Ontario Soccer Stadium
FC Durham Academy B13
North Toronto SC B13
1183
B13E
Sat
Aug 10
20:00
Soccer Centre Indoor
Vaughan B13
Sigma FC B13
1184
B13E
Sat
Aug 10
20:00
Woodbridge Sports Dome Full
Pickering FC B13
Brampton SC B13
1211
B13E
Wed
Aug 14
19:00
Vaso Field
FC Durham Academy B13
Vaughan B13
1220
B13E
Sat
Aug 17
9:00
Richmond Green West
Richmond Hill B13
Unionville Milliken B13
1222
B13E
Sat
Aug 17
9:00
Stewart Burnett Park
Aurora FC B13
Woodbridge B13
1226
B13E
Sat
Aug 17
11:15
Telus Dome (11v11)
Whitby FC B13
Pickering FC B13
1230
B13E
Sat
Aug 17
11:15
George Nelms #1 (Turf)
Ottawa South United B13
West Ottawa B13
1233
B13E
Sat
Aug 17
11:15
Bill Crothers Turf West
Markham City B13
Vaughan B13
1236
B13E
Sat
Aug 17
13:30
John Machin Turf
Kingston United B13
Toronto High Park FC B13
1237
B13E
Sat
Aug 17
13:30
Vaso Field
FC Durham Academy B13
Ottawa TFC B13
1316
B13E
Wed
Aug 28
19:00
Bill Crothers Turf Centre
Markham City B13
Richmond Hill B13
1320
B13E
Sat
Aug 31
9:00
Michael Power HS
Toronto High Park FC B13
Aurora FC B13
1325
B13E
Sat
Aug 31
11:15
Kinsmen Park Large Turf Pickering
Pickering FC B13
Vaughan B13
1334
B13E
Sat
Aug 31
13:30
Richmond Green West
Richmond Hill B13
Ottawa South United B13
1335
B13E
Sat
Aug 31
13:30
Telus Dome (11v11)
Whitby FC B13
West Ottawa B13
1337
B13E
Sat
Aug 31
13:30
Vaso Field
FC Durham Academy B13
Kingston United B13
1339
B13E
Sat
Aug 31
13:30
Millenium Turf
Ottawa TFC B13
Woodbridge B13
1354
B13E
Sat
Sep 7
9:00
Bill Crothers Turf West
Unionville Milliken B13
FC Durham Academy B13
1363
B13E
Sat
Sep 7
11:15
North Maple Regional Park Turf #1
Vaughan B13
Whitby FC B13
1373
B13E
Sat
Sep 7
13:30
John Machin Turf
Kingston United B13
Aurora FC B13
1374
B13E
Sat
Sep 7
15:45
Wesley Clover Turf
West Ottawa B13
Pickering FC B13
1375
B13E
Sat
Sep 7
15:45
Vaughan Grove Turf
Woodbridge B13
Markham City B13
1376
B13E
Sat
Sep 7
15:45
George Nelms #1 (Turf)
Ottawa South United B13
Toronto High Park FC B13
1377
B13E
Sat
Sep 7
15:45
Millenium Turf
Ottawa TFC B13
Richmond Hill B13
1404
B13E
Wed
Sep 11
19:00
Stewart Burnett Park
Aurora FC B13
Unionville Milliken B13
1407
B13E
Sat
Sep 14
9:00
Telus Dome (11v11)
Whitby FC B13
FC Durham Academy B13
1412
B13E
Sat
Sep 14
11:15
Kinsmen Park Large Turf Pickering
Pickering FC B13
Woodbridge B13
1419
B13E
Sat
Sep 14
13:30
North Maple Regional Park Turf #1
Vaughan B13
Kingston United B13
1424
B13E
Sat
Sep 14
13:30
Bill Crothers Turf West
Markham City B13
Ottawa TFC B13
1425
B13E
Sat
Sep 14
15:45
Bill Crothers Turf West
Unionville Milliken B13
Ottawa South United B13
1427
B13E
Sat
Sep 14
15:45
Michael Power HS
Toronto High Park FC B13
West Ottawa B13
1452
B13E
Sat
Sep 21
9:00
Ontario Soccer Stadium
Richmond Hill B13
Brampton SC B13
1454
B13E
Sat
Sep 21
9:00
Woodbridge Sports Dome Full
Markham City B13
Sigma FC B13
1457
B13E
Sat
Sep 21
11:15
Youngs Sportsplex Turf #3
Whitby FC B13
Niagara Falls SC B13
1458
B13E
Sat
Sep 21
11:15
Woodbridge Sports Dome Full
Unionville Milliken B13
BVB IA Waterloo B13
1460
B13E
Sat
Sep 21
11:15
Soccer Centre Indoor
Pickering FC B13
Burlington SC B13
1463
B13E
Sat
Sep 21
13:30
George Nelms #1 (Turf)
Ottawa South United B13
Hamilton United Elite B13
1464
B13E
Sat
Sep 21
13:30
George Nelms #6
West Ottawa B13
North Mississauga B13
1468
B13E
Sat
Sep 21
13:30
Vaughan Grove Turf
Kingston United B13
Rush Canada B13
1469
B13E
Sat
Sep 21
15:45
Youngs Sportsplex Turf #2
Aurora FC B13
Whitecaps London B13
1470
B13E
Sat
Sep 21
15:45
Youngs Sportsplex Turf #3
Vaughan B13
Tecumseh SC B13
1471
B13E
Sat
Sep 21
15:45
Youngs Sportsplex Turf #1
Woodbridge B13
London TFC Academy B13
1473
B13E
Sat
Sep 21
15:45
George Nelms #6
Ottawa TFC B13
Oakville B13
1474
B13E
Sat
Sep 21
18:00
Woodbridge Sports Dome Full
Toronto High Park FC B13
North Toronto SC B13
1476
B13E
Sat
Sep 21
18:00
Youngs Sportsplex Turf #2
FC Durham Academy B13
Cambridge United B13
1508
B13E
Sat
Sep 28
11:00
Michael Power HS
Toronto High Park FC B13
Pickering FC B13
1514
B13E
Sat
Sep 28
11:15
Richmond Green West
Richmond Hill B13
Whitby FC B13
1515
B13E
Sat
Sep 28
11:15
Bill Crothers Turf West
Markham City B13
Aurora FC B13
1520
B13E
Sat
Sep 28
13:30
Vaughan Grove Turf
Woodbridge B13
Kingston United B13
1523
B13E
Sat
Sep 28
13:30
Millenium Turf
Ottawa TFC B13
Unionville Milliken B13
1525
B13E
Sat
Sep 28
15:45
George Nelms #1 (Turf)
Ottawa South United B13
FC Durham Academy B13
1526
B13E
Sat
Sep 28
15:45
Wesley Clover Turf
West Ottawa B13
Vaughan B13
1552
B13E
Sat
Oct 5
9:00
Bill Crothers Turf West
Unionville Milliken B13
Markham City B13
1558
B13E
Sat
Oct 5
11:15
Telus Dome (11v11)
Whitby FC B13
Toronto High Park FC B13
1559
B13E
Sat
Oct 5
11:15
Vaso Field
FC Durham Academy B13
Woodbridge B13
1564
B13E
Sat
Oct 5
11:15
John Machin Turf
Kingston United B13
West Ottawa B13
1569
B13E
Sat
Oct 5
13:30
Kinsmen Park Large Turf Pickering
Pickering FC B13
Richmond Hill B13
1570
B13E
Sat
Oct 5
13:30
North Maple Regional Park Turf #1
Vaughan B13
Ottawa South United B13
1572
B13E
Sat
Oct 5
13:30
Stewart Burnett Park
Aurora FC B13
Ottawa TFC B13
Switch Site
Indoor
Home
About
My Team
Games
OPDL Cup
Partners
Contact
Register
email:
Remember login
password:
Forgot password?